ГОЛОВНА / МЕДИЦИНА І ЗДОРОВ'Я / НОВИЙ ФАКТОР ВИНИКНЕННЯ РАКУ
28 . 05 . 2024
3.jpg
Як часто Ви займаєтесь спортом?
 
НОВИЙ ФАКТОР ВИНИКНЕННЯ РАКУ
26.04.2012 12:00

Вчені назвали новий фактор виникнення раку. Нове дослідження кардинально розходиться з теорією про генетичні мутації.

Американські вчені з Університету Джорджії опублікували дослідження, згідно з яким злоякісні пухлини можуть неконтрольовано збільшуватися через гіпоксії, тобто - дефіциту кисню в клітинах. Цей висновок повністю розходиться з домінуючим раніше в онкології переконанням, ніби за виникнення і розвиток раку в організмі людини повністю відповідальні генетичні мутації. Таким чином, якщо висновки американців підтвердяться, онкологам доведеться радикально переглянути нинішні методи лікування раку.

Суть експериментів, проведених в Джорджії і описаних в Журналі молекулярної клітинної біології, була наступною. Вчені взяли зразки транскрипції РНК (процес синтезу РНК з використанням ДНК в якості матриці, або перенесення генетичної інформації з ДНК на РНК) семи різних типів онкологічних захворювань (рак молочної залози, нирок, печінки, легенів, яєчників, підшлункової залози та шлунку) - і проаналізували їх за допомогою загальної бази даних. Виявилося, що в багатьох випадках ключовим фактором розвитку пухлини був недолік або тривала відсутність кисню.

Раніше вчені вже припускали зв'язок кисню з розвитком раку, але не мали даних про те, що цей фактор може бути рушійною силою. Тепер сумнівів немає: високі показники захворюваності на рак в усьому світі не можуть пояснюватися випадковими генетичними мутаціями. А значить, і сучасна терапія цілком закономірно терпить фіаско: адже призначаються сьогодні препарати спрямовані на знищення мутації на молекулярному рівні, тоді як рак продовжує розвиватися абсолютно безперешкодно.

За матеріалами інтернет-видання: medikforum.ru


 
ОСТАННІ НОВИНИ
Наші партнери

Львівська обласна федерація бойового самбо та рукопашного бою висловлює ПОДЯКУ

Вовчастому Григорію

за матеріальну підтримку розвитку рукопашного бою.