ГОЛОВНА / МЕДИЦИНА І ЗДОРОВ'Я / НАПІЙ ДЛЯ СПОРТСМЕНІВ
17 . 06 . 2024
3.jpg
Як часто Ви займаєтесь спортом?
 
НАПІЙ ДЛЯ СПОРТСМЕНІВ
23.08.2012 10:00

Визначено найбільш корисний для спортсменів напій.

Кокосова вода, що міститься в молодих зелених кокосах, по праву вважається кращою з усіх спортивних напоїв. Про це заявили вчені Південно-Східного відділення Індіанського університету (Indiana University Southeast in New Albany) під час виступу на 244-й конференції National Meeting and Exposition, організованою Американським хімічним товариством (ACS). Однак, як відзначають автори дослідження, багато людей з легкими фізичними навантаженнями ставляться до такого вислову з недовірою і віддають перевагу традиційним напоям для спортсменів, таким як Gatorade (Гаторейд) і Powerade (Пауерейд), пише Medical Xpress.

За словами автора дослідження Чхандашрі Бхаттачарія, кокосова вода також може виявитися корисною для людей, які не виконують фізичні вправи, адже типова американська дієта збіднена калієм і багата натрієм, який міститься в кухонній солі. Попередні дослідження показали, що такий дисбаланс шкідливий для здоров'я. Так, в ході одного з експериментів було встановлено, що люди, які вживають їжу з низьким вмістом калію та достатком натрію, мали в два рази більший ризик померти від серцевих захворювань, а ймовірність смерті з інших причин була підвищена на 50%.

"Кокосова вода є натуральним напоєм, який містить все, що є в спортивному питті, і навіть більше. Вона містить в 5 разів більше калію (1500 мг/л), ніж Gatorade або Powerade (300 мг/л), допомагає позбутися від судом у м'язах. Це здоровий напій, який заповнює витрачені організмом під час тренувань поживні речовини", - коментує Ч.Бхаттачарія. Аналіз напою показав, що він багатий антиоксидантами, в 340 г кокосової води міститься більше калію, ніж в одному банані. Що стосується натрію, то він знаходиться в меншій кількості (400 мг/л) у порівнянні з іншими напоями (600 мг/л). А ось концентрація магнію і вуглеводів в кокосової воді, Gatorade і Powerade була однаковою. Кокосова вода продається в пляшках, банках та інших ємностях, її вартість становить 2-3 дол (одна пляшка об'ємом 340 г).

Автори роботи не рекомендують вживати напій людям з інтенсивним фізичним навантаженням, так як при сильному потовиділенні вони втрачають більше натрію, ніж калію, і кокосова вода не здатна заповнити цю втрату. Раніше вчені встановили, що регулярне вживання кокосової води допоможе нормалізувати кров'яний тиск, поліпшити обмін речовин і підвищити рівень "хорошого" холестерину в крові.

За матеріалами інтернет-видання: rbc.ru


 
ОСТАННІ НОВИНИ
Наші партнери

Львівська обласна федерація бойового самбо та рукопашного бою висловлює ПОДЯКУ

Вовчастому Григорію

за матеріальну підтримку розвитку рукопашного бою.