ГОЛОВНА / МЕДИЦИНА І ЗДОРОВ'Я / ЯК МОЗОК СОРТУЄ ІНФОРМАЦІЮ
10 . 06 . 2023
7.jpg
Як часто Ви займаєтесь спортом?
 
ЯК МОЗОК СОРТУЄ ІНФОРМАЦІЮ
01.01.2015 12:00

Як мозок сортує інформацію

Те, що інформація і знання зберігаються в мозку є загальновідомим, проте як це працює - невідомо. З появою сканування мозку, стало ясно які частини мозку стають активними під впливом певних стимулів.

Але як сортується інформація було незрозуміло, поки пацієнтка Дж.Б.Р., яка страждає від герпесного енцефаліту, не забула назви тварин.

Серед ефектів її хвороби були семантичні проблеми, пов'язані з категоризацією пам'яті - за словами пацієнтки, вона забула назви тварин. Під час тестів вона змогла пригадати назви тільки 2 з 48 істот, але її знання неживих речей залишилися недоторканими. Інші пацієнти теж страждали від схожих захворювань, пов'язаних з втратою категоріальної пам'яті, але категорії у всіх були різні. Одне залишалося незмінним: у всіх були проблеми з живими істотами. Інші забували назви овочів, рослин і комах, але могли пригадати назви автомобілів і сумок.

Деякі пацієнти повністю втрачали знання певних категорій. Коли вчені показували їм ескізи, пацієнти впадали в ступор, ніби на них були зображені фантастичні химерні гібриди тварин, які-небудь білі ведмеді з кінськими головами.

Таким чином, вчені порівняли мозок з ящиком. Схожі групи інформацій зберігаються в одній і тій же області мозку; у людей є розділи під їжу, географічні місця, тварин, друзів і родину. Пошкодження скроневої частки може вибити одну з цих рубрик, але залишити інші. У деяких випадках захворювання може рухатися по мозку і вибивати один розділ за іншим, тому людині стає все складніше і складніше розбивати інформацію на категорії. Іноді буває так, що люди втрачають знання в певних категоріях, але відмінно справляються з іншими.

За матеріалами інтернет-видання: korrespondent.net


 
ОСТАННІ НОВИНИ
Наші партнери

Львівська обласна федерація бойового самбо та рукопашного бою висловлює ПОДЯКУ

Вовчастому Григорію

за матеріальну підтримку розвитку рукопашного бою.