ГОЛОВНА / МЕДИЦИНА І ЗДОРОВ'Я / ТІЛО ПІД ЧАС МЕДИТАЦІЇ
10 . 06 . 2023
2.jpg
Як часто Ви займаєтесь спортом?
 
ТІЛО ПІД ЧАС МЕДИТАЦІЇ
09.01.2015 16:00

Тіло під час медитації

Усвідомлена медитація була способом розслаблення протягом багатьох століть. Порівняно недавно медитація перейшла з духовної техніки в більш науковий коло. Також зовсім недавно ми з'ясували, який фізичний ефект медитація має на організм. Регулярна медитація протягом тижнів давно допомагає людям керувати рівнем стресу, думками і реакціями на ці думки. Сканування МРТ показало, що саме це і робить медитація.

Через вісім тижнів курсу медитації, кількість сірої речовини в окремих частинах мозку - особливо в мозочковій мигдалині - зменшується. Ця частина мозку відповідає за інстинкт «бий або біжи», який часто керує нами при реакції на зовнішні загрози або подразники. Зв'язки між миндалиной і іншою частиною мозку теж починають зменшуватися. Разом з цим зменшенням починає рости префронтальна кора (яка управляє нашими свідомими процесами прийняття рішень), а значить, ми починаємо приймати зважені і раціональні рішення, замість того, щоб покладатися на панічну реакцію.

Хоча є ряд інших способів збільшити розмір частин мозку, відповідальних за прийняття вдумливих рішень, медитація цікава тим, що разом з цим зменшує чуйність системи «бий або біжи». За допомогою медитації людина перебудовує свій мозок, покладаючись більше на внутрішній голос і раціональні рішення, ніж на інстинктивні руху. Також це допомагає впоратися з болем, що частково пояснює, чому медитуючі люди мають підвищену терпимістю до болю і менше страждають при розладах або захворюваннях.

За матеріалами інтернет-видання: korrespondent.net


 
ОСТАННІ НОВИНИ
Наші партнери

Львівська обласна федерація бойового самбо та рукопашного бою висловлює ПОДЯКУ

Вовчастому Григорію

за матеріальну підтримку розвитку рукопашного бою.